Hakkımızda

Hakkımızda
Çift Kaplan Çamaşırları ; 1928 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Sultanhamam’da bugüne kadar kullanmakta olduğumuz adreste ticarete başlayan Çift Kaplan başlangıçta sadece tuhafiye alımı ve satımı yapardı.

70’li yılların başında daha geniş çaplı üretim için atölye Topkapı’da bulunan adresine taşındı. Burada daha geniş bir kadro ve daha modern makineler ile çalışma olanağına kavuştu.Bu markanın yıllardır pazardaki imajı çok kaliteli ürün ve ilkeli pazarlama politikasıdır. 1986’ dan günümüze kadar ise üretici ve pazarlamacı iki ayrı şirket olarak ailenin üçüncü kuşağı tarafından yönetilmektedir. Ağırlıklı olarak Türkiye pazarına hizmet veren firma oldukça eski bir ihracat birikimine sahiptir. 1984 yılından beri ihracat yapan firmanın müşterileri arasında A.B.D. ve Avrupa’nın önde gelen markaları vardır.

Markanın ürün çeşitleri: Doğumdan itibaren her yaştan insana göre pamuklu iç çamaşırı ve pijamadır. Markanın bebe body ve tulumlardan, bayan ve erkek pamuklu ve elastan iç çamaşırlarına; bayanlar için dış giyim olarak da kullanılabilecek viskon bodylerden, yine bayan ve erkek pijama ve eşofmanlara kadar çok geniş bir ürün gamı vardır.

Bütün bu ürünler yüksek bir kalite anlayışı ve uzman personel tarafından üretilmektedir. Her şeyden önce kaliteye önem verilmektedir. Kullanılan kumaş ve hammaddelerin standartı korunarak geliştirilmektedir. Günün koşullarına uygun olarak koleksiyonlar renk, desen, model bazında yenilenmektedir.

Uzmanlaşmaya inanan firmamız her aşamada çalışan personelini şartlar gerektirmedikçe değiştirmez ve konularında gelişmeleri için destek verir. Çift Kaplan ürünleri perakende olarak Sultanhamam’da bulunan fabrika satış mağazasında ve yurt genelinde tuhafiye mağazalarında, toptan ve perakende bayilerde, ve ayrıca Özdilek, Koray  gibi zincir satış noktalarında satışa sunulmaktadır.